Źródło

 

Żaglówki, łódki, kajaki – to niektóre z narzędzi wielkiej kuźni charakterów, którą nazywamy żeglarstwem. Każdy będzie mógł odkryć granice swoich możliwości oraz sprawdzić się w pracy zespołowej.

„Źródło” to zajęcia wodno-sportowe na terenie gdańskich przystani (rowery wodne, kajaki i inne aktywności wodne) oraz gry i zajęcia na pięknych, piaszczystych plażach Wyspy Sobieszewskiej.

 

 Cywilizacja

 

Dowiecie się, jakie możliwości daje nam obecnie nauka i technika. Korzystając ze współpracy z trójmiejskimi szkołami wyższymi i instytucjami naukowymi, ocenicie rozwój technologiczny ludzkości oraz spróbujecie postawić wyzwanie nauce.

Będą to zajęcia dotyczące nowych technologii, odnawialnych źródeł energii, zasad gospodarki, rozsądnej ekonomii i przedsiębiorczości (jak mądrze zarządzać́ swoimi zasobami, tworzyć własny biznes i rozwijać przedsiębiorczość) prowadzone w formie krótkich gier, ćwiczeń, warsztatów i symulacji.

 

 Służba

 

Wyruszycie na wędrówkę po urokliwych Kaszubach i Kociewiu. Poznacie barwne tradycje i wyjątkowy język, który od stuleci rozbrzmiewa pośród przepięknych jezior i lasów. Ta wędrówka będzie okazją do pełnienia służby na rzecz społeczności lokalnej i pozostawienia tego świata trochę lepszym, niż go zastaliśmy.

Ten moduł programowy da Wam inspirację do tego, jak patrzeć i gdzie szukać, by odkryć to, co jest istotą bycia aktywnym obywatelem.

 

Rozwój

 

Zdobędziecie wiedzę na temat wyzwań, przed którymi stoi współczesny, różnorodny świat. Chcemy, abyście byli gotowi na spotkanie z innym człowiekiem i zrozumieli jego potrzeby.

Zajęcia będą dotyczyć problemów globalnych (podziałów społecznych, ubóstwa, ekonomii, pokoju, ochrony środowiska itd.); będą prowadzone we współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi, firmami i partnerami ZHP.

 

Dziedzictwo

 

Odkryj Gdańsk z wyjątkowej perspektywy. Weź udział w grach miejskich, których różnorodne scenariusze pozwolą Ci poznać to ponadtysiącletnie miasto. To nie będzie tylko odkrywanie historii Gdańska, bo w tym wyjątkowym miejscu splata się historia Polski i Europy.

W tym module odkrywać będziemy Gdańsk jako wielowymiarowe i wielokulturowe miasto wolności. Kilkanaście równoległych tras tematycznych pozwoli, dzięki zaangażowaniu lokalnych harcerzy i młodzieży, spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy.

 

Natura

 

Wyspa Sobieszewska ma nam wiele do zaoferowania — piękna przyroda, unikalne rezerwaty, piaszczyste plaże… Jeden dzień zlotu spędzicie poznając mieszkańców wyspy oraz jej bogactwo naturalne.

Tej wędrówce towarzyszyć będą zajęcia dotyczące współpracy w grupie, dzięki którym poznacie niesamowity potencjał, który jest w Waszym patrolu!